Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun ‘’Karma’’ sergisi sanatseverler ile buluşuyor


Brieflyart, sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Karma” başlıklı sergisine 4 Ağustos – 18 Eylül tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun ”Karma” başlıklı sergisi yoğun katılım ile açılışını yaptı. Açılışa gelen sanatseverler, eserlere hayran kaldığını dile getirirken, Gürbüz Doğan Ekşioğlu soruları yanıtladı.

“Karma” başlıklı sergide Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun yağlıboya tuval eserleri ve fine art edisyonlu baskı çalışmalarının yanı sıra baskı üzerine sanatçının müdahale ettiği karışık teknik eserleri de olmak üzere 30’dan fazla eseri yer alıyor.

Sergiye gelen sanatseverler eserlere hayran kaldığını dile getirdi. Gürbüz Doğan Ekşioğlu soruları gazetecilerin sorularını yanıtladı

GÜRBÜZ DOĞAN EKŞİOĞLU

Çalışmaları 30’a yakın ülkede yayınlanmış olan sanatçının illüstrasyonları; The New Yorker Dergisi’nde 8 defa kapak olarak kullanılmıştır. Ayrıca Forbes Dergisi’nde, New York Times Real Estate ekinin kapağında, op-ed sayfası ve Book Review ekinde illüstrasyonlarına yer verilmiştir.

Uluslararası ve ulusal birçok jüri üyeliği de olan sanatçı, halen Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi kadrosunda öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. 4 ayrı kitabı vardır. 3’ü yurtdışı olmak üzere; 37 kişisel sergi açmıştır.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Karma” başlıklı sergisini 4 Ağustos – 18 Eylül tarihleri arasında Brieflyart’ta ziyaret edebilirsiniz.

​Adres: Gümüşsuyu Mah. İnönü Cad. Ongan Apt. No:43 A Beyoğlu İstanbul


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Editör

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir